producenci-dodatkow.pl

Produkty złotnicze sztuczne, czy też z metali szlachetnych? Jakie kupujemy rzadziej? Ta walka trwa już nie krótko w tej branży. Teraz postaramy się rozprawić w tej kwestii. Nie mniej zagadnienie nie jest takie proste jak się wydaje. Oba gatunki biżuterii posiadają ciekawe minusy, ale również i powszechnie znane zalety posiadania.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj robi się ją z oczyszczonego metalu. Z tej przyczyny jest znacznie więcej warta. Tworzy się taką biżuterię galwanizując rudy srebra. Pozostaje zdecydowanie bardziej prestiżowa i właśnie z tego powodu częściej kupują ją ludzie z wyższych sfer. Także ważne pozostaje miejsce jej sprzedaży, zwykle są to sklepy złotnicze. Jest elegancko wystawiona w oświetlonych, szklanych witrynkach. W takcie jej nabywania często otrzymamy śliczne pudełeczko. W jubilerskim punkcie pomoc na 100% będzie lepsza i lepiej wykwalifikowana. Biżuteria prawdziwe o czym także nie powinniśmy pamiętać, nie uczulają.
Biżuteria sztuczna – jest z reguły wytwarzana ze stopów zwykłych metali i plateruje się ją niedużą powłoką srebra. Te wyroby stosunkowo w niekrótkim czasie rysują się i ludzie wyrzucają je. Ich największa pozytywna strona to jak najbardziej niska cena produkcji. Z przykrością mówimy, że potrafi wywoływać uczulenia, najczęściej modele z zawartością niklu. Co najważniejsze modele tej biżuterii są niezwykle śliczne ze względu na stop, bez owijania w bawełnę zdecydowanie łatwiej ją zrobić. Sety W tym przypadku z reguły składają się z dwóch części – kolczyków i naszyjnika.
Podsumowując biżuteria prawdziwa pozostaje precyzyjniej zrobiona i nie uczula. Ale pozostaje poważnie więcej warta, ale także nie zużywa się po krótkim czasie użycia jak posrebrzana. Jednakże kolekcje biżuterii platerowanej są ładniejsze i tańsze. Który typ pozostaje lepszy? Naszym zdaniem sztuczna.

Producenci dodatkow