marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie znajdziemy dużo firm. Co mają wspólnego? Przede wszystkim surowce, które wybierają do tworzenia swoich wyrobów, ale również jakimi kamieniami je ozdabiają. W tym wpisie skupimy się zdobienia. Podzielimy je i delikatnie opiszemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają najczęściej wytwarzane minii ołowiowej, a dokładnej z odmiany szkła. Designerzy często wykorzystują je w tańszych kolekcjach srebrnej biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim wyróżnia się wyższym stopniem załamania wiązki światła. Pozostaje także zdecydowanie gęstsze od szkła nam znanego. Głównym producentem tego materiału jest austriacka marka Swarovski.

Cyrkonie |to} drugi najczęściej umieszczany kamień. Kamień ten wytwarza się od początku do końca w fabrykach. Jest bardzo twarda, co więcej możemy ją dowolnie farbować. W branży złotniczej sama cyrkonia jest krótko, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Jej podstawową pozytywną stroną pozostaje niewysoka cena.

Szlachetne Kamienie są to najdroższe z dodatków wykańczających metale szlachetne. Znajdujemy ich w naturze naprawdę dużo. Ale, w tym wpisie skoncentrujemy się na najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| droższa klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, to ten zielony. Cieszy się popularnością jubilerów, ale także pasjonatów. Jest bardzo gęsty i łupliwy.

Rubiny są prawie najcenniejszym kamieniem szlachetnym, ponadto należą do rodziny korundów. Słynną niebywałej twardości, najczęściej widywane rubiny są krwiste w takich kamieniach często możemy dostrzec głębię barwy.

Szafiry – kamienie te są niezwykle uznawane w złotnictwie. Identycznie do szafirów są z rodziny korundów. Zazwyczaj są granatowe. Duża ilość jubilerów wytwarza go chemicznie.

Diamenty na ich temat możemy opowiadać niebywale długo. Są najmniej sprężyste z naturalnych skał oraz również najcenniejsze.

Wymieniliśmy najczęstsze wykończenia stosowane do upiększania wyrobów jubilerskich. Choć, że wyróżniamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan